Gelecek Filmler

Karanlık Şehir

Karanlık Şehir, John Murdock, bir sabah nasıl geldiğini bilmediği yabancı bir otel odasında uyanır ve vahşice işlenmiş cinayetlerin katili olarak arandığını fark eder. Hafızasını kaybetmiş olduğu için cinayetleri işleyip işlemediğini dahi hatırlıyamamaktadır. Yeraltında yaşayan garip canlılarla karşılaşır. The Strangers olarak tanımlanan, zamanı durdurma ve dünyanın fiziksel yapısını değiştirme gücüne sahip olan bu yaratıklar, direkt olarak insan beynine hakim olabilmekte ve olayları istedikleri şekilde yönlendirebilmektedirler. Bu yaratıkların bir şekilde yokedilmesi gerekmektedir ve bunu yapabilecek tek kişi de Murdocktur. Esrarengiz Dr. Schreber'in yardımıyla bir adım ileri giderek çocukluğundan ve karısı Emma ile ilgili anılardan birşeyler hatırlamaya başlayan Murdock, bu anılar sayesinde suçlandığı cinayetlerle ilgili kendisine yardımcı olacak bir takım ipuçları elde etmeyi başarır.

Türü
Aksiyon, Dram, Fantastik
Yönetmen
Alex Proyas
Oyuncu
William Hurt, Kiefer Sutherland, Rufus Sewell
Süre
96 dakika
Vizyon
19.06.2024

Sayara: İntikam Meleği

Sayara: İntikam Meleği, Türkmenistanlı sessiz bir spor salonu temizlikçisi olan Sayara’nın, kız kardeşinin kontrolden çıkan bir arkadaş grubu tarafından öldürülmesinin ardından başlayan intikam hikâyesini konu ediniyor.

Göçmen Sayara, İstanbul’da lüks bir spor salonunda çalışmaktadır. Ablası Yonca, yasak ilişki yaşadığı spor salonunun sahibi Barış ve onun üç arkadaşı tarafından tecavüze uğrayıp öldürülür. Barış’ın babası milletvekilidir. Göstermelik bir mahkemede olayın intihar olduğuna kanaat getirilerek Barış ve arkadaşları delil yetersizliğinden tutuksuz yargılanmak üzere salıverilir. Ülkedeki sayısız benzer davadan biri gibi unutulup gideceği düşünülür. Ancak Sayara’nın bir sırrı vardır. Babası Türkmenistan’ın en güvenilir derin devlet figürlerinden biri ve Sovyet sambo şampiyonlarından Şamil Bazarov’dur. Şamil, Sayara’yı dövüş konusunda bir ajan gibi eğitmiştir. Sayara o gece kendi adaletini kendi infaz etmeye ant içer.

Türü
Aksiyon, Dram, Suç
Yönetmen
Can Evrenol
Oyuncu
Duygu Kocabıyık, Emre Kızılırmak, Özgül Koşar
Süre
99 dakika
Vizyon
21.06.2024

Açık Hava - Beşinci Güç

23.yüzyılda New York'ta, Dünya'nın yok oluşuyla karşı karşıyadır. Her 5000 yılda bir geri dönerek yaşamı tehdit eden şeytani güç, gezegen şeklinde hızla Dünya'ya yaklaşmaktadır. Kurtuluşun tek yolu, kimsenin ne olduğunu tam olarak bilmediği beşinci güç elementinin Dünya'ya ulaşmasıdır. Bu görevi başarabilecek tek kişi, eski bir asker olan taksi şoförü Korben Dallas'tır.

Türü
Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu
Yönetmen
Luc Besson
Oyuncu
Gary Oldman, Bruce Willis, Milla Jovovich
Süre
126 dakika
Vizyon
13.07.2024

Ruhların Kaçışı - Film Gösterimi

Ruhların Kaçışı - Film Gösterimi

125'

Ruhların Kaçışı, Japon animasyon üstadı Hayao Miyazaki’nin en değerli yapıtlarından biri. Film, küçük Chihiro ve ailesinin yeni bir kasabaya taşınmalarıyla açılır. Yolculuk esnasında yolda gördükleri bir tünele dikkat eden aile, tünelin içerisinden geçtiklerinde karşılaştıkları fantastik dünyanın içerisinde büyülenirler. Ancak bu kasabada yolunda gitmeyen bir şeyler vardır, bu büyü kısa bir zaman sonra bozulacaktır. Ailesini kaybeden küçük Chihiro, babasını kurtarmak için korku dolu bir maceraya atılacaktır.

Animasyon türünün en önemli örneklerinden biri olan film, 75. Akademi Ödülleri’nde En İyi Animasyon dalında Oscar’a; 52. Berlin Film Festivali’nde ise Altın Ayı ödülüne layık görülmüştür. Film, Japon sinema tarihinin en başarılı filmi olarak da kırılması güç bir rekoru elinde tutuyor.

Türü
Animasyon
Yönetmen
Hayao Miyazaki
Süre
125 dakika
Vizyon
27.06.2024

Persona: Derin İnceleme (Bobin Kafa)

Persona: Derin İnceleme (Bobin Kafa) Film Okuma ve İnceleme

Avant-garde sinemanın en sevilen, en çok tartışılan ama en az anlaşılan filmlerinden olan Persona'ya derinlemesine bir bakış. Ingmar Bergman'ın bu şiirsel anlatısına BobinKafa'dan bir derin okuma.

Türü
Belirtilmemiş
Süre
0 dakika
Vizyon
29.06.2024

2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

141'

Stanley Kubrick'in yönetmenliğinde ve Arthur C. Clarke'ın aynı adlı romanından uyarlanan bu epik bilim kurgu klasiği, insanlığın evrendeki yerini sorgulayan büyüleyici bir yolculuğa çıkarıyor. Jüpiter'e yapılan gizemli bir görevde, geminin yapay zekası HAL 9000'in kontrolden çıkmasıyla işler karışıyor.

Etkileyici görsel efektleri, unutulmaz müzikleri ve derin felsefi temalarıyla 2001: Bir Uzay Macerası, sinema tarihinin en büyük başyapıtlarından biri. Bu eşsiz deneyimi kaçırmayın!

Türü
Bilim Kurgu
Yönetmen
Stanley Kubrick
Oyuncu
Keir Dullea, Gary Lockwood, William Sylvester
Süre
141 dakika
Vizyon
12.07.2024

Ceylin

Ceylin, çadır kentte yaşayan on dört yaşında mevsimlik tarım işçisidir. Tek hayali okula gitmek olan Ceylin, bunun imkânsız olduğunu bilmektedir. Annesi Meryem yatalaktır. Abisi Adem’in ise askerden sonra sıkıntılı bir hayatı olmuştur. Tarım işçisi olan babası Cabbar da bir gün buralardan kurtulacağı umuduyla yaşamaktadır.

Çadır kente Bilge adlı belgeselci gelir. İşçilerden sorumlu Mehmet Emmi ile tanışır. Bilge, çadır kente ayna tuttukça sorunlar birbiri ardına görünür hale gelir. Ceylin’i ve tüm çadır kentti etkileyen bir olay ile her şey açığa çıkar. 

Türü
Dram
Yönetmen
Tufan Şimşekcan
Oyuncu
Nihan Aker, Mehmet Avcı, Deniz Büyük
Süre
104 dakika
Vizyon
19.06.2024

Öğretmenler Odası

2024 Oscar Ödülleri'nde Uluslararası En İyi Film kategorisine aday gösterilen "Öğretmenler Odası", matematik öğretmeni Carla Nowak'ın çalıştığı lisede meydana gelen bir hırsızlık olayını araştırmasıyla ilerleyen olayları konu edinmektedir. Carla Nowak, genç bir kadın olarak matematik öğretmenliği yapmaktadır. Yeni atandığı okuldaki meslektaşlarından farklı kılan özelliklerden biri de idealist olmasıdır. Ardı ardına gelen hırsızlık vakaları okulda huzuru bozarken, bir Türk öğrenci hırsızlıkla suçlanır ve Carla, bu durumu araştırmaya karar verir.

Türü
Dram
Yönetmen
İlker Çatak
Oyuncu
Leonie Benesch, Leonard Stettnisch
Süre
98 dakika
Vizyon
3.07.2024

Açık Hava - Öğretmenler Odası

Öğretmen Carla Nowak, öğrencilerinden birinin hırsızlık yaptığından şüphelenilmesi üzerine olaya müdahale etmeye karar verir. İdealleri ve okul sistemi arasında kalan Nowak'ın eylemlerinin sonuçları onu yıkmakla tehdit eder. İlker Çatak’ın 4. Uzun metraj filmi olan Öğretmenler Odası / The Teacher’s Lounge, Almanyanın Oskar aday adayı olarak seçilmiştir.

Türü
Dram
Yönetmen
İlker Çatak
Oyuncu
Leonie Benesch, Leonard Stettnisch
Süre
98 dakika
Vizyon
3.07.2024

Açıkhava - Narsistle Aşk

Blanche, Grégoire ile tanıştığında ideal eşini bulduğunu düşünür. Tutkuyla birbirlerine bağlanırlar, aynı eve çıkar, birlikte Blanche’ın ailesinden uzağa taşınırlar; artık yeni bir hayata başlamışlardır. Ama zaman geçtikçe Blanche kendini bu son derece sahiplenici ve tehlikeli adamın pençelerinde bulur. Grégoire’ın görünüşteki sakinliğinin altında hasta ruhlu, karanlık, her şeyi kontrol ettiğini düşünen bir canavar yatmaktadır. Éric Reinhardt’ın aynı adlı romanından Valérie Donzelli ile L’Événement / Kürtaj filminin yönetmeni Audrey Diwan tarafından sinemaya uyarlanan Narsistle Aşk, ilk kez Cannes Prömiyer bölümünde izleyici karşısına çıktı.

Açıkhava - Narsistle Aşk filmi için hemen sinema biletinizi alın!

Türü
Dram
Yönetmen
Valérie Donzelli
Oyuncu
Melvil Poupaud, Virginie Efira, Dominique Reymond
Süre
105 dakika
Vizyon
25.06.2024

Açıkhava - Mükemmel Günler

Mükemmel Günler, Hirayama, Tokyo'daki umumi tuvaletlerin bakımını yaparak geçimini sağlar. Sıradan bir yaşam süren Hirayama’nın müziğe, kitaplara ve fotoğrafını çekmeyi sevdiği ağaçlara karşı bir tutkusu vardır. Bununla birlikte, bir dizi beklenmedik karşılaşma, yavaş yavaş geçmişi hakkında daha fazla şey ortaya çıkarır ve günlük yaşamının sadeliğinin ona özlediği mutluluğu vermesinin nedenlerini ortaya çıkarır.

Türü
Dram
Yönetmen
Wim Wenders
Oyuncu
Kôji Yakusho
Süre
125 dakika
Vizyon
4.07.2024

Açıkhava - Öğretmenler Odası

Öğretmen Carla Nowak, öğrencilerinden birinin hırsızlık yaptığından şüphelenilmesi üzerine olaya müdahale etmeye karar verir. İdealleri ve okul sistemi arasında kalan Nowak'ın eylemlerinin sonuçları onu yıkmakla tehdit eder. İlker Çatak’ın 4. Uzun metraj filmi olan Öğretmenler Odası/ The Teacher’s Lounge, Almanyanın Oskar aday adayı olarak seçilmiştir.

Türü
Dram
Yönetmen
İlker Çatak
Oyuncu
Leonie Benesch, Leonard Stettnisch
Süre
98 dakika
Vizyon
8.07.2024

Açık Hava Film Gösterimi: Kaptan Benim

Açık Hava Film Gösterimi: Kaptan Benim

Türü
Dram
Yönetmen
Matteo Garrone
Oyuncu
Seydou Sarr
Süre
121 dakika
Vizyon
21.06.2024

"Hakkari'de Bir Mevsim - Özel Gösterim"

"Politik sebeplerle Hakkari'ye sürülen genç bir öğretmen, bu sınır köyünde yaşayacağı tek mevsim olan kış mevsimi boyunca deneyimlediği tecrübeleri beyaz perdeye aktaran filmin yönetmen koltuğunda usta yönetmen Erden Kıral bulunuyor.

Erden Kıral'ın 1983'te Berlin Film Festival'nde Gümüş Ayı dahil 4 ödül kazanan filmi, Ferit Edgü'nün "O" adlı düşsel anlatısından Onat Kutlar tarafından senaryolaştırılmıştı. Sinemamızın bu unutulmaz klasiği, Sinematek/Sinema Evi tarafından restore edilen yepyeni kopyası ile Kült Kavaklıdere'de."

Türü
Dram
Süre
110 dakika
Vizyon
3.07.2024

Açık Hava Film Gösterimi: Öğretmenler Odası

Açık Hava Film Gösterimi: Öğretmenler Odası 

94'

Almanya'nın Oscar adayı olan ve Dünya prömiyerini Berlin Film Festivali’nin Panorama bölümünde yapan, İlker Çatak'ın son filmi Öğretmenler Odası; Matematik öğretmeni Carla Nowak'ın çalıştığı lisede yaşanan bir hırsızlık olayını araştırmasıyla gelişenleri konu ediniyor.

*Film Almanca, Türkçe altyazılıdır.

Türü
Dram
Yönetmen
İlker Çatak
Oyuncu
Leonie Benesch, Leonard Stettnisch
Süre
94 dakika
Vizyon
25.06.2024

Açık Hava Film Gösterimi: Kızıl Gökyüzü

Açık Hava Film Gösterimi: Kızıl Gökyüzü

103’

Barbara, Transit ve Undine’nin yönetmeni Christian Petzold imzalı film, Baltık Denizi kıyısında tatilde olan bir grup arkadaşın, kaldıkları yere yakın ormanda yangın başlamasıyla gelişen olayları konu ediniyor.

Christian Petzold'un doğal elementleri konu alan üçlemesinin ikinci filmi olan Kızıl Gökyüzü, Baltık Denizi kıyısında, bir yanı orman, küçük bir tatil evinde geçiyor. Sıcak amansız bastırmışken haftalardır yağmur da yağmamıştır. İkisi eski ikisi yeni dört genç arkadaş bir araya gelir ve duygular, etraflarındaki kurak ormanlar gibi alev almaya başlar. Mutluluk, şehvet ve aşk, aynı zamanda kıskançlıklar, kırgınlıklar ve gerginlikler gün yüzüne çıkar. Çok geçmeden ormanın alevleri de eve ulaşacaktır.

*Film Almanca, Türkçe altyazılıdır.

 

Türü
Dram
Yönetmen
Christian Petzold
Oyuncu
Thomas Schubert, Enno Trebs
Süre
103 dakika
Vizyon
27.06.2024

Açık Hava - Milyoner

Milyoner, Hindistan'ın Mumbai şehrinden olan Jamal, bir yarışma programında hile yaptığı suçlamasıyla karşı karşıya kalınca hayatı büyük bir belirsizliğe sürüklenir.

Türü
Dram
Yönetmen
Danny Boyle
Oyuncu
Dev Patel
Süre
120 dakika
Vizyon
12.07.2024

Açık Hava - Domuz

Nicolas Cage'in başrolünde yer aldığı Pig filmi, eski bir şef olan Rob'un Oregon'un ormanlık alanlarında trüf mantarı arayışında ona yardım eden domuz dostuyla başlayan yeni bir yaşam hikayesini konu alıyor. Rob, nadir bulunan trüf mantarlarını toplamak için domuzunun yardımını kullanarak genç bir işadamına satmaktadır. Ancak bir saldırı sonrası domuzu kaçırılır ve Rob, onu bulmak için geçmişteki bağlantılarıyla tekrar iletişime geçmek zorunda kalır. Portland'a geri dönen Rob, uzun süredir unuttuğu eski hayatıyla yüzleşir ve domuzunu geri almaya kararlıdır.

Türü
Dram
Yönetmen
Michael Sarnoski
Oyuncu
Nicolas Cage, Alex Wolff, Adam Arkin
Süre
92 dakika
Vizyon
10.07.2024

Rüzgar Yükseliyor - Film Gösterimi

Rüzgar Yükseliyor - Film Gösterimi

127'

The Wind Rises, uçaklara bir hayli ilgili olan ve bir gün uzman bir uçak tasarımcısı olmanın hayallerini kuran başkahraman Jiro'nun hikayesini ele alıyor. En büyük idolü ise bu alanda tanınmış bir uzman olan, Alpler'in ötesindeki Caproni'dir. Caproni işlerinin estetik güzelliği ve muazzam teknik becerisiyle bu alanın önde gelen isimlerinden biri olmuştur. Çocukluğundan beri görme sorunları yaşayan Jiro, 1930'ların sonundan önemli bir kurumun uçak departmanına girmeyi başarır. Zaman ilerledikçe başarısı patronlarının da ilgisini çeker ve onu istediği gibi tasarım yapması konusunda özgür bırakmaya karar verir. İkinci Dünya Savaşı başlamak üzeredir ve Jiro'nun hayatında birçok şeyi değiştirecektir. Filmin yönetmen koltuğunda usta sinemacı Hayao Miyazaki bulunuyor."

Türü
Dram, Animasyon, Biyografi, Tarihi
Yönetmen
Hayao Miyazaki
Süre
127 dakika
Vizyon
25.06.2024

Açık Hava - Robot Düşleri

Robot Düşleri, arkadaşlığın önemi ve kırılganlığını vurgulayan, aynı zamanda New York’a bir aşk mektubu olan film açılışını 2023 Cannes Film Festivali’nde yaptıktan sonra 2024 Oscar Ödülleri’nde En İyi Animasyon Filmi adaylarından biri oldu.

Dog Manhattan’da yaşamaktadır ve yalnızlıktan bıkmıştır, bir gün kendine Robot bir arkadaş yapmaya karar verir. 80’ler New York’unda, dönem müziklerinin ritimleri eşliğinde Dog ve Robot şehrin keyfini çıkarır. Bir yaz gecesi Dog, Robot’u sahilde terk etmek zorunda kalır. Bir daha karşılaşabilecekler midir?

Türü
Dram, Animasyon, Müzik
Yönetmen
Pablo Berger
Süre
102 dakika
Vizyon
10.07.2024

Açıkhava - Demir Pençe

Açıkhava - Demir Pençe, Amerikan güreşinde bir döneme damga vuran Von Erich ailesinin zaferler ve trajediler içeren hikâyesini konu ediniyor.

Kendisi çok başarılı bir güreşçi olan baba Fritz Von Erich, oğullarını da 1 numaraya taşımak için despot bir biçimde, zalimce yöntemler uygulamaktadır. Şampiyon kardeşler sporda zirveye doğru tırmanırken, tüm aile çalkantılı olaylara, büyük güçlüklere göğüs germek zorunda kalır.

Türü
Dram, Biyografi, Spor
Yönetmen
Sean Durkin
Oyuncu
Zac Efron, Harris Dickinson
Süre
130 dakika
Vizyon
1.07.2024

Açıkhava - Oppenheimer

Oppenheimer, Amerikalı fizikçi Julius Robert Oppenheimer'ın hayatına odaklanıyor. Filmde Julius Robert Oppenheimer’ın, İkinci Dünya Savaşı sırasında atom bombasının geliştirilme sürecindeki rolü gözler önüne seriliyor. 

Christopher Nolan’ın yazıp yönettiği Oppenheimer, izleyicileri dünyayı kurtarmak için yok etme riskini almak zorunda kalan esrarengiz adamın heyecan dolu paradoksuna iten IMAX® ile çekilmiş epik bir gerilim. 

Filmde Cillian Murphy, J. Robert Oppenheimer rolünü, Emily Blunt ise karısı, biyolog, botanikçi Katherine “Kitty” Oppenheimer rolünü canlandırıyor. Oscar® ödüllü Matt Damon, Manhattan Projesi’nin yönetici olan General Leslie Groves Jr., Robert Downey, Jr. da ABD Atom Enerjisi Komisyonu’nun kurucu üyesi Lewis Strauss rolünde.

Türü
Dram, Biyografi, Tarihi
Yönetmen
Christopher Nolan
Oyuncu
Cillian Murphy, Emily Blunt, Matt Damon
Süre
180 dakika
Vizyon
14.07.2024

Açık Hava Film Gösterimi: Oppenheimer

Açık Hava Film Gösterimi: Oppenheimer 

180’

Christopher Nolan imzalı film, atom bombasının icadı ve geliştirilme sürecini fizikçi J. Robert Oppenheimer'ın gözünden anlatıyor.

New Mexico'daki Los Alamos Ulusal Laboratuvarında, fizikçi Julius Robert Oppenheimer ve ekibi uzun çalışmaların ardından bir nükleer silah geliştirirler. Ancak ölümcül icadının Hiroşima ve Nagazaki'de kullanılacak olması, Oppenheimer'ın kendisini projeden uzaklaştırmasına neden olur ve ABD tarafından hedef haline gelir.

*Film İngilizce dilinde, Türkçe altyazılıdır.

Türü
Dram, Biyografi, Tarihi
Yönetmen
Christopher Nolan
Oyuncu
Cillian Murphy, Emily Blunt, Matt Damon
Süre
180 dakika
Vizyon
29.06.2024

Açık Hava - Arizona Rüyası

Axel Blackman, ailesi ölünce New York’a yerleşip büyük bir balıkçılık şirketinde tuhaf bir işe girmiştir. İşi balıkları saymaktır! Arizona’da araba satıcısı olan Leo Amca birden ortaya çıkar ve onu memleketine çağırır. Çünkü evlenecektir ve Axel’in nikahta sağdıcı olmasını, sonrasında da işini devralmasını istemektir.

Genç adam New York’un antitezi olan Arizona’ya vardığında onu bambaşka renkler beklemektedir. Leo Amca’nın, iki ayrı kadının ve kendisinin hayalleri arasında sıkışıp kalacak mı yoksa çıkış yolunu bulabilecek mi?

Avrupa’daki başarılı kariyeri ardından Amerika topraklarında, Amerikanın usta oyuncularıyla çektiği Arizona Dream, Kustirica’ya 1993 Berlin’inde hem Altın Ayı hem de Jüri Özel Ödülü’nü getirdi. David Atkins’le birlikte yazdıkları öykünün merkezindeki Axel karakteriyle Johnny Depp’in bir kez daha yıldızlaştığını da ekleyelim.

Arizona Rüyası filmi için hemen sinema biletinizi alın!

Türü
Dram, Fantastik
Yönetmen
Emir Kusturica
Oyuncu
Johnny Depp, Faye Dunaway
Süre
142 dakika
Vizyon
3.07.2024

Irreversible: Düz kurgu - Film Gösterimi

 Irreversible: Düz kurgu - Film Gösterimi

97'

Paris'te oldukça pis bir arka sokak barı... İçeriden dışarıya çıkan sedyeler, ambulans ışıkları ve yaşanmış kanlı bir gece... Bu gecenin kurbanları, aslında bu gecenin sonunda değil başındalardır henüz. Hayatın kurgusu, bazen insanın zannettiği gibi ileri doğru değil, geriye doğru akar. Bütün günahlar, birer birer ortaya çıkacaklardır ve insanoğlu kendi pisliğiyle karşı karşıya gelecektir.

Modern sinemanın heyecan verici yönetmenlerinden Gaspar Noe'nin oldukça sert tonlarda kotardığı filmi kimi festivallerde seyirciyi şoka uğratmıştı.

Türü
Dram, Gerilim
Yönetmen
Gaspar Noé
Oyuncu
Vincent Cassel, Monica Bellucci
Süre
97 dakika
Vizyon
20.06.2024

Açık Hava - Bir Düşüşün Anatomisi

Dünya prömiyerini yaptığı Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye’nin sahibi olan bu “Hitchcockvari mahkeme filmi” bir evliliğin dinamiklerini mercek altına yatıran bir psikolojik gerilim. “Birinin özel hayatı başkasının cehennemidir” fikrinden yola çıkan Bir Düşüşün Anatomisi, Fransız Alpleri’nde bir kulübede kocası Samuel ve görme engelli oğluyla izole bir yaşam süren Alman yazar Sandra’yı izliyor. Samuel yüksekten düşerek ölür fakat soruşturma sonucunda ölüm nedeninin intihar mı kaza mı olduğu kesinleşmeyince Sandra cinayet suçlamasıyla tutuklanır. Samuel’in ölümünün sorgulandığı mahkeme süreci, çiftin çalkantılı ilişkilerinin de derinine inen rahatsız edici ve tatsız bir psikolojik yolculuğa dönüşür. Filmin senaryosu, daha önce Victoria ve Sibyl’de de işbirliği yapan yönetmen Justine Triet ile eşi Arthur Harari tarafından yazıldı.

Türü
Dram, Gerilim, Suç
Yönetmen
Justine Triet
Oyuncu
Sandra Hüller, Samuel Theis
Süre
150 dakika
Vizyon
6.07.2024

Açıkhava - Çocuk ve Balıkçıl

Yılın en çok beklenen animasyon filmi Çocuk ve Balıkçıl, büyük usta Hayao Miyazaki’nin on yıl aradan sonra sinemaya muhteşem dönüşü… Toronto Film Festivali’nin açılış filmi olarak gösterilen Çocuk ve Balıkçıl, İkinci Dünya Savaşı sırasında geçiyor ve küçük Mahito’yu izliyor. Annesini kaybeden Mahito, alelacele babasının yanına taşraya taşınmak zorunda kalır. Burada terk edilmiş bir kulenin civarında oynar, gri bir balıkçıl kuşu sürekli karşısına çıkar. Kısa süre sonra hiçbir şeyin aslında göründüğü gibi olmadığını anlar. Büyümek ve yas tutmak hakkında derinlikli bu fantezi, Miyazaki’den beklediğimiz üzere muhteşem bir görsel dünya, olağanüstü renkler ve sürekli canlı tutulan gizemler içeriyor. Yedi yılda tamamlanan filmin tamamı 60 kişilik bir ekip tarafından elle çizildi.

Türü
Dram, Macera, Animasyon
Yönetmen
Hayao Miyazaki
Süre
124 dakika
Vizyon
21.06.2024

Çocuk ve Balıkçıl - Film Gösterimi

Çocuk ve Balıkçıl - Film Gösterimi 

123'

Çocuk ve Balıkçıl, ergenlik döneminde olan bir gencin hikayesini konu ediyor. İkinci Dünya Savaşı sırasıda geçen filmde, küçük bir çocuk olan Mahito, annesini kaybetmesinin ardından taşrada yaşayan babasının yanına taşınmak zorunda kalır. Yeni hayatına alışmaya çalışan Mahito, günlerini terk edilmiş bir kulenin civarında oynayarak geçirir. Mahito oynamak için kuleye gittiğinde, sürekli gri bir balıkçıl kuşu ile karşılaşır. Ancak çok geçmeden hiçbir şeyin aslında göründüğü gibi olmadığını anlar.

Türü
Dram, Macera, Animasyon
Yönetmen
Hayao Miyazaki
Süre
123 dakika
Vizyon
30.06.2024

Leon: Sevginin Gücü

Leon: Sevginin Gücü, masum bir kız ve bir katilin hikayesini anlatıyor. Onların birbirlerinden başka kaybedecek hiçbir şeyleri yok. Erkek duygusuzca öldürüyor. Zayıf noktasını sadece 12 yaşındaki bir kız biliyor.12 yaşında New York’ta yaşayan Mathilda, üvey ailesinin yanında sevimsiz bir yaşamı paylaşmaktadır. Babası, iki taraflı oynayan bozulmuş polis için uyuşturucu saklamaktadır. Mathilda’yı kaçıp gitmekten tek alıkoyan küçük erkek kardeşidir. Bir gün, tüm ailesinin katledeildiği zaman alışverişte olan Mathilda şans eseri hayatta kalır ve en çok ihtiyacı olduğu sırada Léon’un dairesine saklanarak kendini kurtarır.

Türü
Dram, Polisiye
Yönetmen
Luc Besson
Oyuncu
Gary Oldman, Jean Reno, Natalie Portman
Süre
103 dakika
Vizyon
19.06.2024

İnce Kırmızı Hat

İnce Kırmızı Hat, ikinci Dünya Savaşı sırasında Guadalcanal da savaşan bir grup Amerikalı erkeğin değişmelerinin, acı çekmelerinin ve kendileriyle ilgili önemli keşifler yapmalarının öyküsü. Film Pasifik adalarında Japonların ilerlemelerini durduracak olan, savaşta anahtar görevi görmüş çatışmalardan birini arkaplanına almış. Ama öykü, bunun ötesinde, hayatta kalmak için savaşan, korkunç stres altındaki insanların aralarında gelişen güçlü bağların arasında dolaşıyor.

Türü
Dram, Savaş
Oyuncu
Woody Harrelson, Adrien Brody
Süre
170 dakika
Vizyon
20.06.2024

Los Angeles Sırları

Los Angeles Sırları, 1950'lerin başında Los Angeles küçük bir kasaba olmaktan çıkıp hayaller şehrine dönüşmeye başlamıştır.Yer altı dünyasının patronu Mickey Cohen'in hapse girmesiyle şehirdeki diğer suç örgütleri arasında liderlik savaşı başlar. Bir gece Cohen'in adamlarına baskın düzenlenir ve hepsi öldürülür. Öldürülenler arasında eski bir polis de vardır. Bu olayı araştırmak üzere L.A. Polis Departmanından üç polis görevlendirir. Görevlendirilen polisler karakter olarak birbirlerinden çok farklıdır Ve araştırmaları onları güzel bir kadına kadar götürür.

Türü
Dram, Suç
Yönetmen
Curtis Hanson
Oyuncu
Russell Crowe, Guy Edward Pearce
Süre
136 dakika
Vizyon
18.06.2024

Açık Hava - Zoraki Kral

Oscar ödüllerinde 12 dalda aday olan ve En İyi Film, En İyi Yönetmen dalları başta olmak üzere 4 ödül kazanan 'Zoraki Kral (The King's Speech)', İngiliz Kraliyet ailesinden VI. George'un kekemeliğini yenmesi üzerine kurulu bir dönem filmi. Sağlam oyuncu kadrosunun sürüklediği filmin öyküsü, babası V. George'un ölümünün ardından, Frederick Arthur George'un ağabeyi Edward'ın Amerikalı Wallis Simpson ile evlenmek için tahtı Albert Frederick Arthur George'a devretmesiyle başlıyor. Fakat tahta oturan yeni kralın önemli bir engeli vardır. Halka hitabet etmekte sorunlar yaşayan kral çocukluğundan beri başına dert olan kekemeliğini yenmek zorundadır. Yeni kralın bu sorununu yenmesi ve onu kraliyet makamıne hazırlamak için Avustralyalı konuşma terapisti Lionel Logue devreye girer...

2010 yılınan en önemli filmlerinden biri olan 'Zoraki Kral' aldığı pek çok ödülün yanı sıra, kurduğu atmosfer, makyaj ve kostümleriyle dönem ruhunu yansıtan keyifli bir seyirlik olmayı başarıyor

Türü
Dram, Tarihi
Yönetmen
Tom Hooper
Oyuncu
Helena Bonham Carter, Geoffrey Rush, Colin Andrew Firth
Süre
118 dakika
Vizyon
5.07.2024

Açıkhava - İlgi Alanı

Auschwitz toplama kampı komutanı Rudolf Höss ve karısı Hedwig kampın hemen yanında ki bir evde hayallerindeki hayatı yaşamaya çalışırlar. Financial Times'tan Raphael Abraham şöyle yazıyor: "Glazer canavarlığı önemsizleştirmekten çok daha büyük bir şey başardı - böylesine aşırı bir insanlık dışılığı önemsizleştirerek bizi gerçek dehşete yeniden uyandırdı." Zone of Interest, prömiyerini 2023 Cannes Film Festivali'nde yaptı ve Akademi Ödülleri'nde Birleşik Krallık'ın adayı olarak seçildi.

Açıkhava - İlgi Alanı filmi için hemen sinema biletinizi alın!

Türü
Dram, Tarihi, Savaş
Yönetmen
Jonathan Glazer
Oyuncu
Christian Friedel, Sandra Hüller, Ralph Herforth
Süre
105 dakika
Vizyon
30.06.2024

Açıkhava - Vanya

Andrew Scott (Fleabag), Çehov’un Vanya Dayı’sının Simon Stephens (The Curious Incident of the Dog in the Night-Time) tarafından uyarlanmış bu radikal yeni versiyonunda, birden çok karakteri canlandırıyor.

İnsan duygularının karmaşıklığını ele alan bu tek kişilik adaptasyonda umutlar, düşler ve pişmanlıklar mercek altına alınıyor.

Türü
Dram, Tiyatro
Yönetmen
Sam Yates
Oyuncu
Andrew Scott
Süre
119 dakika
Vizyon
12.07.2024

Harry Potter Maratonu - 2

Harry Potter Maratonu - 2

 

Harry Potter'ın büyüsüne yeniden kapılmaya hazır mısınız?

Maratonun ikinci ayağında 3 film birden Kült Kavaklıdere'de!
 

Harry Potter ve Ateş Kadehi: 23.00 - 01.40

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı: 02.00 - 04.25

Harry Potter ve Melez Prens: 04.45 - 07.15

Harry, prestijli Üçbüyücü Turnuvası’na katılmak üzere seçilmiştir. Bu heyecan verici uluslararası yarışma, Harry’yi Hogwarts’ın yanı sıra, Avrupa’daki iki rakip büyücülük okulunun da daha büyük ve deneyimli öğrencileriyle karşı karşıya getirecektir...

Türü
Fantastik
Süre
495 dakika
Vizyon
29.06.2024

Harry Potter Maratonu - 3

Harry Potter Maratonu - 3

 

Harry Potter'ın büyüsüne yeniden kapılmaya hazır mısınız?

Maraton, 2 film birden Kült Kavaklıdere'de, unutulmaz bir parti ile son buluyor!
 

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 1,  23.59 - 02.30

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2,  03.00 - 05.15

 

Sihir dünyası savaşta! Karanlık Lord iyice güç kazanırken iyiler de boş durmuyor. Yedinci yılında Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'na dönmeyen Harry Potter, Dumbledore'un ona bıraktığı görevi tamamlamaya çalışıyor. Yanında -her zamanki gibi- Ron ve Hermione'yle, bir yandan Voldemort'tan ve onun Ölüm Yiyenler'inden kaçarken bir yandan da Hortuluk'ları yok etmek, Ölüm Yadigarları'nın sırrını keşfetmek zorunda olan Harry kendi geçmişiyle ilgili pek çok şey öğreniyor...

 

Türü
Fantastik
Süre
375 dakika
Vizyon
6.07.2024

Şeytan'ın Avukatı

Şeytan'ın Avukatı, Kevin Lomax, Floridada yaşayan ve hiç dava kaybetmeyen genç bir savunma avukatıdır. Suç ne kadar büyük olursa olsun Lomax, karizmasıyla jüriyi her zaman etkilemeyi başarır ve müvekkilini kurtarır. Lomaxın karısı Mary Ann ile mutlu bir evliliği vardır. Kısaca hayatındaki her şey mükemmeldir. Ta ki bir öğretmenin öğrencisine tecavüzüyle ilgili bir davayı alana kadar. Lomax, jüriyi genç kızın öğretmeni hakkında yalan söyleyebileceğine inandırır, müvekkilinin suçlu olduğunu bildiği halde davayı kazanır. Artık önü açılmıştır. Suçlar kenti olarak bilinen New Yorktaki bir hukuk bürosundan yüksek ücretli bir teklif alır. Teklifi yapan, tüm dünyada davaları ve müşterileri olan büyük hukuk bürosunun kurucusu John Milton dur. Lomax farkında değildir ama cehenneme adım atmak üzeredir.

Türü
Gerilim
Yönetmen
Taylor Hackford
Oyuncu
Alfredo James Pacino, Keanu Reeves
Süre
144 dakika
Vizyon
21.06.2024

Cesur Yürek

Cesur Yürek, İskoç savaşçı William Wallace, halkını İngiltere kralı I. Edward'ın zulmünden kurtarmak için isyan başlatır.

Türü
Macera
Yönetmen
Mel Gibson
Oyuncu
Mel Gibson, Sophie Marceau
Süre
178 dakika
Vizyon
17.06.2024

Rüzgarlı Vadi - Film Gösterimi

Rüzgarlı Vadi - Film Gösterimi

117'

Rüzgarlı Vadi'de dünya 'Seven Days of Fire' isimli yıkıcı bir savaşın ardından yaşanmaz bir yerleşim yerine dönüşmüştür. Savaş sonrası ortaya çıkan zehirli bir gaz sebebiyle tüm doğal yaşam sona ermiş, insanoğlu da yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştır. Çok az sayıdaki insan kolonileri bu gazdan arındırılan irili ufaklı adalarda yaşamaktadır. Prense Nausicaa'nın halkı da bu insan topluluklarından biridir. Prenses Nausicaa, doğaüstü güçleri sayesinde canlı olan tüm varlıklarla ve ormanlarla konuşup anlaşabilme yeteneğine sahiptir. O bu zehirli gaz dolu ormanlara karşı halen daha umutludur ve bir kurtuluş yolu bulabileceği inancını taşır.

Animasyon üstadı Hayao Miyazaki’nin aynı isimli 'manga' serisinden uyarladığı film yönetmenin en önemli yapıtlarından biri.

Türü
Macera, Animasyon
Yönetmen
Hayao Miyazaki
Süre
117 dakika
Vizyon
27.06.2024

Yürüyen Şato - Film Gösterimi

Yürüyen Şato - Film Gösterimi

119'

Yürüyen Şato, kendisine yapılan büyünün etkisini yok etmeye çalışan genç bir kızın hikayesini anlatıyor. Sıradan bir genç kız olan Sophie şeytani bir cadı tarafından büyüyle doksan yaşında bir kadına dönüşür. Sophie artık fazlasıyla yaşlanmış ve çevresi tarafından tanınmaz bir görünüme bürünmüştür. Bu yüzden büyük bir umutsuzluğa kapılan ve yaşadığı yeri terk etmek zorunda kalan Sophie, Howl isimli yürüyen bir şatoda yaşayan bir büyücünün yanına yerleşir. Bu şatoda yaşayan cinlerden biri de Sophie ile aynı kaderi paylaşmaktadır. Aynı amaç etrafında buluşan ikili kendilerine yapılan kara büyünün etkisini yok etmeye çalışacaklardır. Bu sırada şatonun dışında patlak veren savaş ülkenin birlik ve beraberliğini tehdit etmektedir. İkili artık hem kendileri için hem de ülkeleri için canları pahasına savaşmak zorunda kalacaktır.

Animasyon dehası Hayao Miyazaki imzalı olan film animasyon türünün en yaratıcı yapıtlarından biri.

Türü
Macera, Animasyon, Fantastik
Yönetmen
Hayao Miyazaki
Süre
119 dakika
Vizyon
27.06.2024

Prenses Mononoke - Film Gösterimi

Prenses Mononoke - Film Gösterimi

135'

Prenses Mononoke, Ashitaka'nın maceralarını anlatıyor. Huzurlu bir şekilde yaşamını devam ettiren Ashitaka, bir gün ormandan gelen bir kötülüğün farkına varır. Orman Tanrısı, tüm tavizsizliğiyle ve sınırsız gücüyle, temas ettiği her varlığı yıkarak yoluna devam etmektedir. Küçük bir kızı kurtarmak için Orman Tanrı’sına karşı koymaya çabalayan Ashitaka lanetlenir. Bu lanetten kurtulabilmesi için ona yardım edebilecek tek varlık olan ‘Ormanın Ruhu’nu bulması gerekmektedir. Ancak bu arayış için çıkacağı yolculuk, pek de tekin ya da tehlikesiz değildir. Ashitaka kendi korkularıyla yüzleşirken adına savaş denilen bu mücadelede herkesin zarar gördüğünü gözlemleyecektir.

Türü
Macera, Animasyon, Fantastik
Yönetmen
Hayao Miyazaki
Süre
135 dakika
Vizyon
25.06.2024

Gökteki Kale - Film Gösterimi

Gökteki Kale - Film Gösterimi

124'

"Günümüzden uzak bir gelecekte geçen filmde insanoğlu gökyüzünde uçan şehirler inşa etmiş, burada yaşamaya başlamıştır. Bu şehirler büyük bir felaket sonrasında yerle bir olduğunda hayatta kalan insanlar yaşamlarını devam ettirebilmek için yeryüzüne inmek zorunda kalmıştır. Gökyüzünde kalan son kişi ise Laputa'dır. Hikaye Sheeta isimli bir kızı taşıyan bir uçakla açılır. Gökyüzündeki yaşamından yeryüzüne dönmek zorunda kalan Sheeta burada boynundaki büyülü taşın da sayesinde beklemediği tehlike ve aksiyon dolu maceralara atılacaktır.

Japon animasyon üstadı Hayao Miyazaki tarafından yazılıp yönetilen başarılı film yönetmenin en dikkate değer yapımları arasında."

Türü
Macera, Animasyon, Fantastik, Aile
Yönetmen
Hayao Miyazaki
Süre
124 dakika
Vizyon
25.06.2024

Açık Hava - Oldboy

Oldboy, hiçbir açıklama yapılmadan 15 yıl boyunca bir odada tutsak edilen Joe, nedenini bulmak için sadece 5 gün ve sınırlı kaynaklarla mücadele etmek zorundadır. Aniden kaçırılan ve tuhaf bir hapishaneye hapsedilen Joe, özgürlüğüne kavuştuktan sonra esrarengiz bir konunun peşine düşer. Şimdi, gerçeği ve adaleti bulma savaşı başlar.

Türü
Macera, Gerilim
Yönetmen
Spike Lee
Oyuncu
Samuel L. Jackson, Josh Brolin
Süre
104 dakika
Vizyon
13.07.2024

Açık Hava Film Gösterimi: Zavallılar

Açık Hava Film Gösterimi: Zavallılar

140’

Alasdair Gray’in aynı adlı romanından uyarlanan ve Lanthimos’un en iyi filmlerinden biri olarak gösterilen Poor Things, başarılı bilim insanı Dr. Godwin Baxter tarafından öldükten sonra hayata döndürülen Bella Baxter’ın fantastik dönüşümünü anlatıyor.

*Film İngilizce dilinde, Türkçe altyazılıdır.

Türü
Romantik, Bilim Kurgu
Yönetmen
Yorgos Lanthimos
Oyuncu
Mark Alan Ruffalo, Willem Dafoe, Emma Stone
Süre
140 dakika
Vizyon
22.06.2024

Rizk'in Oğulları 3

Rizk’in Oğulları 3, temiz bir başlangıç için eski dünyalarını geride bırakarak; araba galerisi işletme hayallerini gerçeğe dönüştürmek isterken eski düşmanlar "Sakr" ve "Şerbeeni" iş başındadır. Galeriyi havaya uçurarak Rizk'in oğullarını derin bir mali yük altına sokarlar ve Rizk’in Oğulları için temiz bir hayat hayalleri tuzla buz olur. Bu esnada imkansız gibi görünen bir görevin karşılarına çıkması ile dertlerinden kurtulma şansına sahip olduklarını düşünürler. Ancak artık eski ve bilindik düşmanlarla değil, yeraltı dünyasının en kötü şöhrete sahip suçlusu "Sultan El Ghoul"la karşı karşıya olduklarının farkında değillerdir.

Türü
Aksiyon, Komedi
Yönetmen
Tarek Alarian
Oyuncu
Amr Youssef, Ahmed Ezz
Süre
120 dakika
Vizyon
21.06.2024

Yürüyen Şato

Yürüyen Şato, kendisine yapılan büyünün etkisini yok etmeye çalışan genç bir kızın hikayesini anlatıyor. Sıradan bir genç kız olan Sophie şeytani bir cadı tarafından büyüyle doksan yaşında bir kadına dönüşür. Sophie artık fazlasıyla yaşlanmış ve çevresi tarafından tanınmaz bir görünüme bürünmüştür. Bu yüzden büyük bir umutsuzluğa kapılan ve yaşadığı yeri terk etmek zorunda kalan Sophie, Howl isimli yürüyen bir şatoda yaşayan bir büyücünün yanına yerleşir. Bu şatoda yaşayan cinlerden biri de Sophie ile aynı kaderi paylaşmaktadır. Aynı amaç etrafında buluşan ikili kendilerine yapılan kara büyünün etkisini yok etmeye çalışacaklardır. Bu sırada şatonun dışında patlak veren savaş ülkenin birlik ve beraberliğini tehdit etmektedir. İkili artık hem kendileri için hem de ülkeleri için canları pahasına savaşmak zorunda kalacaktır.
Animasyon dehası Hayao Miyazaki imzalı olan film animasyon türünün en yaratıcı yapıtlarından biri.

Türü
Animasyon, Fantastik
Yönetmen
Hayao Miyazaki
Süre
119 dakika
Vizyon
28.06.2024

Robot Düşleri

Robot Dreams, arkadaşlığın önemi ve kırılganlığını vurgulayan, aynı zamanda New York’a bir aşk mektubu olan film açılışını 2023 Cannes Film Festivali’nde yaptıktan sonra 2024 Oscar Ödülleri’nde En İyi Animasyon Filmi adaylarından biri oldu.

Dog Manhattan’da yaşamaktadır ve yalnızlıktan bıkmıştır, bir gün kendine Robot bir arkadaş yapmaya karar verir. 80’ler New York’unda, dönem müziklerinin ritimleri eşliğinde Dog ve Robot şehrin keyfini çıkarır. Bir yaz gecesi Dog, Robot’u sahilde terk etmek zorunda kalır. Bir daha karşılaşabilecekler midir?

Türü
Animasyon, Müzik, Drama
Yönetmen
Pablo Berger
Süre
102 dakika
Vizyon
10.07.2024

Ben Babayım

Ailesiyle birlikte Şanlıurfa’da yaşayan Mahmut, başarılı bir demirci ustasıdır. Mahmut’un oğlu Yusuf artık evlilik çağına gelmiştir ve uzun süredir gönlünü kaptırdığı komşu kızını istemeye karar verirler. Ailelerin anlaşması sonu düğün günü kararlaştırılır. Ancak düğün günü herkesin hayatının değişeceği bir şey olur. Düğün gecesinde maganda süsü verilerek Yusuf öldürülür. Polis olay yerini inceleyip, kameralara baksa da kimin ateş ettiğini bulamaz. Yaşanan bu trajedi Mahmut ve ailesi için büyük yıkım olur. Hayatlarına devam etmekte zorlanan aile, Mahmut’un eski asker arkadaşının ısrarıyla İstanbul’a taşınıp orada yeni bir hayat kurmaya karar verir. Ancak Mahmut’un asker arkadaşı artık tanıdığı kişi değildir, görüşmedikleri süre boyunca türlü pis işlere bulaşmıştır. İstanbul’a geldiklerinden beri her işleri ters gitse de Mahmut ve ailesi, dürüstlüklerini bozmadan yaşadıkları zorlukların üstesinden gelip, hayata tutunmaya çalışır.

Ben Babayım filmi için hemen sinema biletinizi alın!

Türü
Dram
Yönetmen
Murat Uygur
Oyuncu
Abdullah Aslan
Süre
96 dakika
Vizyon
28.06.2024

Şeyda

İranlı bir kadın olan Şeyda, 6 yaşındaki kızıyla birlikte Avustralya’ya iltica eder ve kadın sığınma evine yerleşir. Fars yeni yılı kutlamalarında, Nevruz geleneklerinde ve yeni başlangıçlarda teselli bulan Şeyda’nın özgürlüğüne giden yoldaki tek engel, birdenbire tekrar hayatlarına dahil olan eski kocasıdır.

Türü
Dram
Süre
117 dakika
Vizyon
28.06.2024

Blue Lock The Movie -Episode Nagi-

Blue Lock The Movie -Episode Nagi, Seishiro Nagi, sloganı “sinir bozucu” olan tembel bir lise öğrencisidir. Dünya Kupası'nı kazanma hayali kuran sınıf arkadaşı Reo Mikage, onun futbola olan yeteneğini keşfeder ve oynamaya davet eder. Seishiro, ezici futbol yeteneğini gösterdikten sonra Blue Lock Projesi'ne davet edilir. Orada Kiyoyoichi, Hacchiraku Mawaru ve Itoshi Rin dahil olmak üzere ülkenin her yerinden grevcilerle tanışır.

Türü
Dram, Animasyon, Spor
Süre
91 dakika
Vizyon
28.06.2024

Bir Zamanlar Gelecek : 2121

21. yüzyılın sonlarında iklim krizi ve kıtlık sebebiyle yeryüzü yaşanılmaz hale gelir. Hayatta kalabilen az sayıda insan koloni halinde yerin altına kurdukları bloklarda yaşar. Gelecekte koloni sistemini kontrol eden Genç Yönetim’in aldığı “Kıtlık Kanunları” gereği sisteme getirilen yeni hayat karşılığında, yaşlı neslin yok edilmesi zorunludur. Yer altındaki evlerinde kadın, adam, çocuk ve büyükanne olarak yaşayan dört kişilik bir ailenin hayatı yeni doğacak bebek yüzünden değişir.

Bir Zamanlar Gelecek : 2121 filmi için hemen sinema biletinizi alın.

Türü
Dram, Bilim Kurgu
Yönetmen
Serpil Altın
Oyuncu
Selen Öztürk, Ayşenil Şamlıoğlu
Süre
92 dakika
Vizyon
28.06.2024

Merhamet Hikayeleri

Merhamet Hikayeleri, kendi hayatının kontrolünü ele geçirmeye çalışan, seçeneği olmayan bir adamın hikayesini anlatan üç parçalı bir masal olarak nitelendirilen filmde izleyiciler, denizde kaybolan karısının geri döndüğünü ancak farklı biri gibi göründüğünü fark eden bir polis memuru ve kaderinde olağanüstü bir ruhani lider olmak olan ve özel yeteneklere sahip birini bulmaya çalışan kararlı bir kadının dünyasına davet ediliyor. 

Türü
Dram, Komedi
Yönetmen
Yorgos Lanthimos
Oyuncu
Emma Stone, Margaret Qualley, Jesse Plemons
Süre
164 dakika
Vizyon
5.07.2024

Zoraki Kral

Oscar ödüllerinde 12 dalda aday olan ve En İyi Film, En İyi Yönetmen dalları başta olmak üzere 4 ödül kazanan 'Zoraki Kral (The King's Speech)', İngiliz Kraliyet ailesinden VI. George'un kekemeliğini yenmesi üzerine kurulu bir dönem filmi. Sağlam oyuncu kadrosunun sürüklediği filmin öyküsü, babası V. George'un ölümünün ardından, Frederick Arthur George'un ağabeyi Edward'ın Amerikalı Wallis Simpson ile evlenmek için tahtı Albert Frederick Arthur George'a devretmesiyle başlıyor. Fakat tahta oturan yeni kralın önemli bir engeli vardır. Halka hitabet etmekte sorunlar yaşayan kral çocukluğundan beri başına dert olan kekemeliğini yenmek zorundadır. Yeni kralın bu sorununu yenmesi ve onu kraliyet makamıne hazırlamak için Avustralyalı konuşma terapisti Lionel Logue devreye girer...

2010 yılınan en önemli filmlerinden biri olan 'Zoraki Kral' aldığı pek çok ödülün yanı sıra, kurduğu atmosfer, makyaj ve kostümleriyle dönem ruhunu yansıtan keyifli bir seyirlik olmayı başarıyor

Türü
Dram, Tarihi
Yönetmen
Tom Hooper
Oyuncu
Helena Bonham Carter, Geoffrey Rush, Colin Andrew Firth
Süre
118 dakika
Vizyon
5.07.2024

Yakamoz

1924 yılıdır. Kavalalı Balıkçı İsmail Reis ve ailesi, Türk-Yunan Nüfus Mübadelesi sebebiyle bir İç Anadolu Kasabası olan Gelveri'ye göç etmek zorunda kalır. Erken gelişleri sebebiyle henüz kasabadan ayrılmamış olan Rum çömlekçi Dimitrios ve ailesiyle bir süre aynı evi paylaşmak zorunda kalacaklardır.

Yakamoz filmi için hemen sinema biletinizi alın!

Türü
Dram, Tarihi
Oyuncu
Yetkin Dikinciler, Engin Alkan
Süre
97 dakika
Vizyon
28.06.2024

Şeytanın Oğlu Demon

Şeytanın Oğlu Demon, paranormal olayları soruşturan araştırmacılardan oluşan bir ekip, karanlık bir geçmişe sahip bir evde meydana geldiği iddia edilen bir dizi rahatsızlığı araştırmak üzere Malezya'nın Fraser Tepesi'nin dağlık bölgelerine doğru yola çıkar.

Türü
Gerilim, Korku, Gizem
Süre
95 dakika
Vizyon
28.06.2024

Reel İstanbul Organize

Samatya’nın gecekondusunda yaşayan Turgay ve ailesinin başından geçenleri anlatıyor.

Turgay bir baltaya sap olamayan işe yaramazın tekidir ve tek bildiği kumar oynayıp hırsızlık yapmaktır. Çocukluk arkadaşı Kinyas da kendisi gibidir. İki arkadaş Kumarhaneci Feramuz’a büyük bir borç takmıştır ve ondan kaçıp dururlar. Bu esnada da çevrelerinde kim denk gelirse onları da dolandırırlar.

Reel İstanbul Organize için hemen sinema biletinizi alın!

Türü
Komedi
Yönetmen
Bülent Orçin
Oyuncu
Volkan Başaran
Süre
85 dakika
Vizyon
28.06.2024

La Hayde Maske

La Hayde Maske, La Casa de Papel dizisinden ilham alarak bir soygun gerçekleştirmeyi planlayan mahalle esnafının maceralarını konu alıyor.

Dünya’da salgın olayları hâkimdir. Pandemi ilan edilmiştir ve hiçbir yerde maske bulunmamaktadır. Üstelik bazı fabrikalar stokçuluk yapmaktadır. Mahalle sakini Rahmi, La Casa De Papel ’den çok etkilenerek, mahalle esnaflarından oluşan 9 kişilik amatör bir ekip kurar ve maske fabrikasını soymaya karar verir. Fakat işler hesapladıkları gibi gitmeyecektir.

Türü
Komedi
Yönetmen
Sefa Özçelik
Oyuncu
Burak Satıbol, Ayhan Taş
Süre
0 dakika
Vizyon
28.06.2024

Günah Şeytanın Oğlu

Şeytanla büyücü bir kadından doğan bir yaratık karanlık bir mahsende zincirlere bağlı yaşarken, zincirlerinden kurtulan yaratığın köydeki vahşi yaşamını ve katliamlarını anlatıyor.

Günah Şeytanın Oğlu filmi için hemen sinema biletinizi alın!

Türü
Korku
Yönetmen
Ömer Korkmaz
Oyuncu
Nurettin Karakoç, Simay Antepli
Süre
74 dakika
Vizyon
21.06.2024

Zuhruf Saye

Zuhruf Saye, karanlık sırlarla dolu geçmişi nedeniyle ölümcül bir kaderle yüzleşmek zorunda kalan Ahmet'in hikayesini konu ediyor. İhanet, intikam ve lanetin hüküm sürdüğü filmde Kartal, gerçek gücünü keşfetmek için ölümcül bir mücadeleye girişir. Yönetmen koltuğunda Leo Yılmaz'ın oturduğu korku türündeki "Zuhruf Saye" filminin oyuncu kadrosunda Derya Şen Akbacak, Sedat Atcılar, Yiğit Yengin, Mehmet Atcılar, Aygül Hanalyyeva gibi isimler yer alıyor.

Türü
Korku
Yönetmen
Leo Yılmaz
Oyuncu
Derya Şen Akbacak, Yiğit Yengin
Süre
72 dakika
Vizyon
21.06.2024

Harruk

Harruk, küçük bir kasabanın yeni doktoru olan Berat'ın, eski bir büyüyle kendisine musallat olan kabusların gerçek hayatına sızmasıyla yaşadıklarını konu ediniyor.

Türü
Korku
Süre
75 dakika
Vizyon
28.06.2024

Korku Kapanı (Sessiz Çığlık)

-

Türü
Korku
Süre
0 dakika
Vizyon
28.06.2024

Yüzyıl Sonra

Yüzyıl Sonra, Kolya Gerasimov sıradan bir adamdır; video oyunları oynar, rap yapar ve arkadaşlarıyla takılır. Onun umursadığı son şey gelecek. Ta ki bir gün geleceğe kendisi gidene kadar. Ve orada hiçbir şey kolay değildir. Dünya koalisyonu galaksiler arası savaşı kazandı ve oldukça mutlu yaşar, ancak mağlup edilen korsan kuvvetlerinin liderleri gizlice yeni bir saldırı hazırlığındadır. Bu nedenle zamanda geriye gitmeleri ve Kolya üzerinden tarihin akışını değiştirmeleri gerekir.

Türü
Macera
Süre
141 dakika
Vizyon
28.06.2024