Gelecek Filmler

Kemal Akçay İle "Bir Film Nasıl Okunur?" Atölyesi

Kemal Akçay İle ''Bir Film Nasıl Okunur?''

Filmin Anatomisi - Kemal Akçay ile “Bir Film Nasıl Okunur” atölyesi Kült Kavaklıdere Ankara’da!!!

Filmlerde ekranda gördüklerinizi daha iyi anlamak ve filmleri izlerken farklı bir bakış açısı kazanmak ister misiniz? 

“Bir Film Nasıl Okunur” atölyesinde sinema dilinin unsurlarını sinema tarihinin önemli filmlerinden örnekler yardımıyla öğrenmeye çalışacağız. Sınırlı kontenjana sahip bu atölyemizi kaçırmamak adına şimdiden yerinizi ayırabilirsiniz.

Türü
Atölye
Süre
0 dakika
Vizyon
30.03.2024

Pîrebok - Özel Gösterim

Pîrebok - Özel Gösterim

"Adem yoksul, çirkin ve kambur bir adamdır. Adem aile kurmak ister. Ama hiç kimse onunla aile kurmak istemediği için kendisine küçükken anlatılan Pîrebok'un peşine düşer. Efsaneye göre kim Pîrebok’u yakalayıp göğsüne iğne batırırsa, Pîrebok o kişinin kölesi olur. Adem de Pîrebok’u yakalayıp kendine eş yapmak ister, ancak kızıyla birlikte sağ kalmayı başaran ve savaştan kaçarak komşu ülkeye sığınan bir kadın ile yolları kesişir ve Adem’in hayatı değişmeye başlar."

60 dakikalık film gösteriminin ardından yönetmen ve oyuncuların katılımıyla söyleşi gerçekleştirilecektir.

Türü
Dram
Süre
60 dakika
Vizyon
9.03.2024

Özel Gösterim - "Suna"

Özel Gösterim - "Suna" 

Suna hayatını temizlikçilikle kazanan elli yaşlarında yalnız ve yoksul bir kadındır. Evini uzun zaman önce kapatmıştır. Akraba arkadaş yanında kalmaktadır. Eski bir aile dostunun oğlu Erol, dul kayınpederi Veysel ile Suna’nın evlenmelerine vesile olur. Suna, İstanbul’u terk edip imam nikahıyla evlendirildiği Veysel’le ıssız bir köyde eski bir evde yaşamaya başlar. Kocasının her hizmetini görmeye razı olan Suna, onunla aynı yatağa girmeye tahammül edemez. Aralarında sıkı bir yatak odası sorunu başlar. Psikolojisi bozulan Suna, Veysel’den gizli içki içmeye başlar. " 

29.Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde İzleyici Ödülü alan Türkiye, İspanya ve Bulgarsitan ortak yapımı Suna'nın senaristliğini ve yönetmenliğini üstlenen Çiğdem Sezgin, 20 Mart Çarşamba günü Kült Kavaklıdere'de gerçekleşecek 105 dakikalık özel gösterimin ardından söyleşi için siz değerli sinemaseverlerle buluşacaktır.

Türü
Dram
Süre
0 dakika
Vizyon
20.03.2024

Köylüler

Köylüler, bir köylü kızı olan Jagna’nın oğlu Antek’e olan sevgisine rağmen kendisinden çok daha yaşlı ve varlıklı bir çiftçi olan Maciej ile evlenmeye zorlanmasının trajik hikayesidir. Zamanla Jagna, köylülerin kıskançlık ve nefret nesnesi haline gelir ve bağımsızlığını korumak için savaşmak zorunda kalır. 19. ve 20.  Yüzyıl Polonya kırsalında geçen hikayenin dramatik kırılmaları, değişen mevsimlere, tarlalardaki ağır işlere ve geleneksel bayramlara bağlanıyor.

Türü
Dram, Animasyon, Tarihi
Yönetmen
Hugh Welchman, DK Welchman
Oyuncu
Kamila Urzedowska, Robert Gulaczyk
Süre
114 dakika
Vizyon
22.03.2024

Geride Kalanlar

5 dalda Oscar adayı olan The Holdovers, ABD'nin prestijli yatılı liselerinden birinde 1970’i 1971’e bağlayan yılbaşı tatilini okulda birlikte geçirmek zorunda kalmak huysuz öğretmen Paul, yas sürecindeki aşçı Mary ve ailevi problemlerini nasıl çözeceğini bilemeyen uçarı öğrenci Angus'ın hikâyesini anlatıyor.

Geride Kalanlar, Amerika’nın prestijli yatılı okullarından birinde tarih öğretmeni olan Paul Hunham'ı ne çalışma arkadaşları de öğrencileri sever. Bu nedenle 1970’i 1971’e bağlayan yılbaşı tatilinde, okulda nöbetçi öğretmen olarak kalacak kişi seçildiğinde buna kimse şaşırmaz. Paul görevi gereği okulda kalan öğrencilere nezaret etmesi gerekir, ama öğrencilerin hepsi bir yerlere kaçınca zeki ama disiplinden uzak öğrencisi Paul’le baş başa kalırlar. Onlara baş aşçı Mary de eşlik eder. Sinir bozucu bir öğretmen, yas tutan bir aşçı ve ailevi problemleri olan bir öğrenci 2 haftalık tatili birlikte geçirmek zorundadırlar.

Türü
Dram, Komedi
Yönetmen
Alexander Payne
Oyuncu
Paul Giamatti, Dominic Sessa, Da'Vine Joy Randolph
Süre
133 dakika
Vizyon
8.03.2024

Hayatımız Roman

Aslı ve Öykü polisten kaçarken bir tesadüf sonucu yolları Roman mahallesine düşer. Belli bir süre burada barınmak zorunda kalırlar. Suçsuz olduklarını ispatlamaları gerek ama bunu ancak mahallenin önde gelen abisi Veli onlara yardım eder ve suçsuz olduklarını ispatlar. Daha sonra Öykü ve Nihat arasında aşk çoktan başlamıştır.

Türü
Dram, Komedi
Oyuncu
Anıl Altan, Aslı Bekiroğlu, Cem Belevi
Süre
105 dakika
Vizyon
8.03.2024

Mehmet Sindel ile Eyes Wide Shut Film Okuması

"Eyes Wide Shut" filminin okumasını, sinema dilinin unsurlarıyla kurulan anlamlarını deşifre ederek yapacağız.

Mehmet Sindel’den Eyes Wide Shut Film Okuması, 24 Mart Pazar günü 14.00’da Kadıköy Sineması’nda!

Türü
Film Analizi
Süre
0 dakika
Vizyon
24.03.2024

Mehmet Ali Çatal İle Sinema Buluşmaları

Mehmet Ali Çatal ile Sinema Buluşmaları

20:00 Buluşma ve Söyleşi
20.30 Film Gösterimi (50 First Dates)

Instagram fenomeni Mehmet Ali Çatal, sinemaseverlerle ilk kez "50 First Dates" filminde buluşuyor. Hem eğlenceli bir film izlemek hem de Mehmet Ali Çatal'la bir araya gelmek için bu özel gösterimi kaçırmayın.

Türü
Komedi
Süre
90 dakika
Vizyon
14.03.2024

Taxi Driver Film Gösterimi ve Scorsese Sineması Söyleşisi

Taxi Driver Film Gösterimi ve Scorsese Sineması Söyleşisi

 

Film gösterimi: 19:30

Söyleşi: 21:30

Moderatörler: Onur Kırşavoğlu & Fırat Sayıcı

Sinema yazarları Onur Kırşavoğlu ve Fırat Sayıcı, sinema tarihinin en iyi filmlerinden Taxi Driver'ın gösterimi sonrası Scorsese Sineması hakkında bir söyleşi gerçekleştiriyor.

 

Türü
Macera
Süre
0 dakika
Vizyon
14.03.2024

Fight Club Film Gösterimi ve Quiz Show

Fight Club Film Gösterimi ve Quiz Show

Film Gösterimi: 19:30

Gösterim Sonrası Quiz Show (Soru Cevap Etkinliği)

Tarihin en iyi filmlerinden Fight Club'ı sinemada bir kez daha deneyimliyor, gösterim sonrası quiz show etkinliğiyle hafızalarımızı yarıştırıyoruz. Sürpriz ikramlar eşliğinde, sorulara doğru cevap verenler arasından ilk üçe girenler için hazırlanan özel hediyeler sizi bekliyor. Sinema tarihine geçen filmlerden birini izleyip, sonrasında eğlenceli dakikalar yaşamak için etkinliğe gelirken telefonunuzun sarjının dolu olduğundan emin olun!

Türü
Macera
Süre
0 dakika
Vizyon
19.03.2024

Tarkovsky Film Gecesi

Tarkovsky Film Gecesi

Yaş sınırı: 18+
Süre: 8 Saat

Tarkovsky filmleri Sekizde Sahne Sinema’da. Rus ikramlıkları ve eğlenceli molalar ile geceden sabaha sürecek olan gösterimlerin biletleri sınırlı sayıda! Tarkovsky meraklıları ve sinefiller için düzenlediğimiz bu ayrıcalıklı gecede yer almak istersen kendine bir koltuk seç.

Türü
Sinema Film Gösterimi
Süre
480 dakika
Vizyon
3.04.2024

Emanet

Emanet, geçmişi sırlarla dolu oto tamircisi Orhan Usta’nın ve dağılmak üzere olan ailesinin, kendilerine ait olmayan bir “emaneti” korumak pahasına, her şeylerini kaybettikleri ama birbirlerini yeniden buldukları yirmi dört saatlik süreci anlatıyor.

Türü
Aksiyon, Dram
Yönetmen
Ali İlhan
Oyuncu
Tuvana Türkay, Mustafa Üstündağ, Turgay Tanülkü
Süre
97 dakika
Vizyon
8.03.2024

Dedektif Conan: Siyah Demir Denizaltı

Dedektif Conan: Siyah Demir Denizaltı, dünyanın dört bir yanından mühendisler, Pasifik Şamandırasının küresel operasyonu için Hachijo-jima adası yakınlarında bir araya gelir. Bu sırada Junior Dedektifler ile adayı ziyaret eden Conan, Almanya'daki Siyah Giyen Adamlar Örgütü'nde bir Europol çalışanının öldürüldüğünü öğrenir. Endişelenen Conan, Pasifik şamandırasına gizlice girer ve bir kadın mühendisin örgüt tarafından kaçırıldığını keşfeder. Ai Haibara'nın üzerinde kara bir gölge asılı kalırken, deniz dibinde kederli bir gıcırtı yankılanır.

Türü
Animasyon
Yönetmen
Yuzuru Tachikawa
Süre
109 dakika
Vizyon
8.03.2024

BTOB TIME: Be Together the Movie

BTOB'un 10 yılına geri dönüp bakan, yeni bir gelecek vaat eden ve 10 yıldır BTOB ile birlikte olan KSPO Dome'u hayranlarını bir duygu dalgasıyla dolduruyor. 

Türü
Belgesel, Müzik
Yönetmen
Kim Jin-Chul
Oyuncu
Seo Eun-kwang, Lee Min-hyuk
Süre
101 dakika
Vizyon
22.03.2024

Neandria

Sinemamızın auteurlerinden Reha Erdem’in yazıp yönettiği “Neandria”, geçmişin izleri hayli silinmiş antik bir şehrin yıkıntılarının hemen altında, yoksul bir Ege köyünde geçiyor. Köyde hayat, dünyanın gerisinde yaşanandan hiç de farklı değil: Kıskançlık, hırs ve korku, burada da ele geçirmiş insanları. Yarışma, avlanma ve kazanma hırsının hasta ettiği bu insanların arasında bir tek, 18 yaşındaki Suna, yaşamaya dair can alıcı soruları sormaya cesaret edecektir. İyi ya da kötü olanı kim bilebilir ki? Ve, yolun nasıl yürüneceğini kim bize söyleyebilir?

Suna rolünde, ilk sinema deneyimiyle Deniz İlhan’ı izleyeceğimiz filmde, Ahmet Rıfat Şungar, Bülent Emin Yarar, İnci Nur Daşdemir, Nihal Yalçın, Izzy, Nur Fettahoğlu, Serkan Keskin, Gizem Katmer, Ayşegül Kopartan ve Tanıl Bora oynuyor. Yardımcı yönetmenliğini Deniz Tortum’un yaptığı filmin görüntü yönetmenliğini de, “Kaç Para Kaç”, “Korkuyorum Anne”, “Kosmos” gibi birçok Reha Erdem filminde de çalışan Florent Herry üstlendi.

Neandria filmi için hemen sinema biletinizi alın!

Türü
Dram
Yönetmen
Reha Erdem
Oyuncu
Bülent Emin Yarar, Serkan Keskin, İncinur Daşdemir, Ahmet Rıfat Şungar, Nihal Yalçın, Deniz İlhan
Süre
90 dakika
Vizyon
15.03.2024

Hatır

Hatır, sosyal hizmet uzmanı Sylvia kızı, işi ve alkol bağımlılığı için gittiği toplantılar arasında geçen tekdüze bir hayat yaşar. Lise mezunlar gününün ardından Saul onu evine kadar takip edince her şey değişir. Bu beklenmedik karşılaşma ikisini de derinden etkiler ve geçmişin kapısını aralar.

Türü
Dram
Yönetmen
Michel Franco
Oyuncu
Peter Sarsgaard, Jessica Chastain
Süre
99 dakika
Vizyon
8.03.2024

Başka Sinema - Öğretmenler Odası

Öğretmen Carla Nowak, öğrencilerinden birinin hırsızlık yaptığından şüphelenilmesi üzerine olaya müdahale etmeye karar verir. İdealleri ve okul sistemi arasında kalan Nowak'ın eylemlerinin sonuçları onu yıkmakla tehdit eder. İlker Çatak’ın 4. Uzun metraj filmi olan Öğretmenler Odası/ The Teacher’s Lounge, Almanyanın Oskar aday adayı olarak seçilmiştir.

Türü
Dram
Yönetmen
İlker Çatak
Oyuncu
Leonie Benesch, Leonard Stettnisch
Süre
98 dakika
Vizyon
6.03.2024

Öldüm Bittim

Öldüm Bittim, hastalık hastası olan bir adamın hayatına odaklanıyor. Sıradanlık ve özgünlüğü kişiliğinde birleştiren Mehmet, hastalık hastası olan biridir. Onun hayatı, bir köpeği sevmek isterken köpeğin elini ısırmasıyla bambaşka bir hal alır. Kuduz olacağını düşünüp panik atak geçiren Mehmet hastaneye kaldırılır. Vizitedeki doktorların başka bir hastanın öleceği üzerine yaptığı konuşmayı kendi üzerine alan Mahmet, bir haftalık ömrü kaldığını düşünerek, ölüme hazırlık yapmaya başlar.

Türü
Komedi
Yönetmen
Ayhan Rüzgar
Oyuncu
Ayhan Taş, Arzu Yanardağ, Burcu Özçelik
Süre
90 dakika
Vizyon
22.03.2024

Rahha

Karısını çok seven bir kral, kendi ölümünden sonra karısının başka bir kral ile birlikte olmasını istememektedir. Bu durumun gerçekleşmesini önlemek için kral, define cinlerinin atası ve en tehlikelisi olan Rahha ‘ya düğününde eşine hediye ettiği bileziği sunarak bir anlaşma yapar. Anlaşmaya göre kral öldüğünde Rahha kraliçeyi öldürecektir ve bilezik Rahha’ya kalacaktır. Ancak gerçekten öldüğünde Rahha, yaptıkları anlaşmaya uymaz ve kraliçeye büyü yaparak onu kalesi Azdavaz’a hapseder.

Türü
Korku
Yönetmen
İlker Çavga
Oyuncu
Günce Ateş, İlhan Karamanoğulları, Ulukan Ağdaş
Süre
110 dakika
Vizyon
8.03.2024

Hayali

Hayali, doğup, büyüdüğü eve geri dönen ve orada beklenmedik durumlarla karşılaşan bir kadının yaşadıklarını konu ediyor. Bir kadın, aradan geçen yılların ardından çocukluğunun geçtiği eve geri döner. Burada çocukluğunda arkasında bıraktığı hayali arkadaşının çok gerçek olduğunu ve gittiğinden beri çok mutsuz olduğunu keşfeder.

Türü
Korku
Süre
0 dakika
Vizyon
8.03.2024

Minik Fare ve Sevimli Ayının Maceraları

Minik Fare ve Sevimli Ayının Maceraları, bir fare ve bir ayının tüm farklılıklarına rağmen keyifli ve macera dolu geçen yolculukları anlatılıyor.

Ernest ve Célestine, kırılan kemanını tamir ettirmek için Ernest'in ülkesine döner. Müziğin ülke çapında yasak olduğunu öğrenirler. Ayı Ernest ülkelerine neşe getirmek için müzikal maceralarıyla keyifli anlar yaşatırlar.

Türü
Macera, Animasyon, Aile
Yönetmen
Jean-Christophe Roger
Süre
80 dakika
Vizyon
8.03.2024