Coming Soon

Harry Potter Maratonu - 1

Harry Potter Maratonu - 1

Harry Potter'ın büyüsüne yeniden kapılmaya hazır mısınız?

Maratonun ilk ayağında 3 film birden Metropol sinemasında!
 

Harry Potter ve Felsefe Taşı: 23.00 - 01.30

Harry Potter ve Sırlar Odası: 01.45 - 04.30

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı: 04.45 - 07.00

1981'in sonlarında, Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu profesörleri Albus Dumbledore ve Minerva McGonagall ile okul çalışanı Rubeus Hagrid, Harry Potter adlı yetim kalmış bir bebeği, geriye kalan son akrabaları olan Dursley ailesinin yanına bırakırlar...

Genre
Aksiyon
Duration
480 min
Vision
5/24/2024

Fight Club

Fight Club

Sinema yeniden ile sinemanın büyüsüne yeniden kapılmaya hazır mısınız?

Fight Club, 29 Mayıs Çarşamba Metropol sinemasında!

Dövüş Kulübünün birinci kuralı: Asla Dövüş Kulübü hakkında konuşma... Dövüş Kulübünün ikinci kuralı: Asla ve asla dövüş kulübü hakkında konuşma... Jack, hayatın sıradanlığına kapılmış bir sigorta memurudur...

Genre
Aksiyon
Duration
139 min
Vision
5/29/2024

Geçiş

Geçiş, kardeşine verdiği sözü yerine getirmeye çalışırken kendisini beklenmedik durumların içerisinde bulan bir kadının hikayesini konu ediyor. İntihara meyilli ve maddi sıkıntılar yaşayan emekli öğretmen Lia, yakın zamanda ölen kız kardeşinin son arzusunu yerine getirmeye kararlıdır. Sözünü tutmak için uzun süredir kayıp olan yeğeni Tekla'nın peşine düşen Lia’nın arayışı onu İstanbul’a götürür. Lia’nu yolu burada trans hakları için mücadele eden avukat Evrim'le kesişir.

Genre
Dram
Director
Levan Akın
Duration
105 min
Vision
5/31/2024

Titanik

Sinemanın büyüsüne yeniden kapılmaya hazır mısınız?

Titanik, 22 mayıs Çarşamba 20.00'da Metropol Sinemasında!

Teknolojinin son sürat ilerlediği bir dönemde, insanlar üstesinden gelemeyecekleri hiç bir sorun olamayacağına inanmaya başlamışlardır. 'Titanic' adlı dev transatlantik ise, insanlığın doğaya karşı gövde gösterisi gibidir. Bu 'Düşler Gemisi' nin yolcuları arasında Avrupa`da birkaç yıl geçirdikten sonra Amerika'ya dönmekte olan, Jack adlı genç bir ressam ile nişanlısı ve annesiyle Philadelphia`ya giden Rose adlı genç bir kız da vardır...

Genre
Dram
Duration
194 min
Vision
5/22/2024

''Perfect Days - Özel Gösterim''

Perfect Days

Süre: 125'

''Hirayama, Tokyo'daki umumi tuvaletlerin bakımını yaparak geçimini sağlar. Sıradan bir yaşam süren Hirayama’nın müziğe, kitaplara ve fotoğrafını çekmeyi sevdiği ağaçlara karşı bir tutkusu vardır. Bununla birlikte, bir dizi beklenmedik karşılaşma, yavaş yavaş geçmişi hakkında daha fazla şey ortaya çıkarır ve günlük yaşamının sadeliğinin ona özlediği mutluluğu vermesinin nedenlerini ortaya çıkarır."

Genre
Dram
Director
Wim Wenders
Duration
125 min
Vision
5/26/2024

Lost Highway

Lost Highway, ''Fred Madison'un evlendiği kadının geçmişi hakkında hiçbir fikri yoktur. Karısıyla kendisi için yeni bir düzen kurmaya çalışan Fred'in huzuru, geçmişin peşini bırakmamasıyla bozulur. Karısının kendisini aldatacağından şüphelenen Fred için durum bir süre sonra çığırından çıkar ve iş çok geçmeden bir cinayetin işlenmesi ve Fred'in kişilik bölünmesi yaşamasına kadar gider. Karısını öldürmekle suçlanan Fred, hapishaneye gönderilir. Ancak bir sabah uyandığında kendisini farklı bir yerde bambaşka bir şekilde bulur."

Genre
Dram, Fantastik
Director
David Lynch
Duration
135 min
Vision
5/27/2024

Mulholland Dr.

Mulholland Dr.

Süre: 146'

"Betty Elms, en büyük hayali Hollywood'da ünlü bir aktrist olmak olan bir kadındır. Bunun için Hollywood'a doğru bir yolculuğa çıkmıştır. Burada kendi hayatında mükemmel bir noktaya ulaşmış olan bir kadınla tanışır ve onun başarılarına hayran kalır. O kadın da Betty'den hoşlanmaya başlar ve aralarında gizemli ve oldukça erotik bir ilişki başlar. Mulholland kavşağında bir trafik kazası gerçekleşir. Bilinç ve bilinçaltı birbirlerine karışırlar. Bütün bu hayatlar, birbirlerine gireceklerdir."

Genre
Dram, Gerilim, Fantastik
Director
David Lynch
Duration
146 min
Vision
5/30/2024

Eraserhead

Eraserhead

Süre: 1 Saat 29 Dakika

Eraserhead, birlikte olduğu kadının hamile olduğunu öğrenen bir adamın hikayesini konu ediyor. Henry Spencer, uzun zaman önce yaşadıkları bir ilişki sırasında Mary'nin hamile kaldığını öğrenir ve onu kendi evine getirir. Mary, zamanı geldiğinde doğumu gerçekleştirir ancak dünyaya getirdiği şey insandışı bir yaratıktır. Mary evden kaçar ve Spencer için kabus dolu günler böyle başlar. Spencer, birlikteliklerinin ürünü olan 'yaratık', hayali bir kadın ve sıradışı karşı kapı komşusuyla başbaşa kalır."

Genre
Dram, Korku, Fantastik
Director
David Lynch
Starring
Jack Nance, Charlotte Stewart, Allen Joseph
Duration
89 min
Vision
5/27/2024

Harry Potter Maratonu - 2

Harry Potter Maratonu - 2

 

Harry Potter'ın büyüsüne yeniden kapılmaya hazır mısınız?

Maratonun ikinci ayağında 3 film birden Metropol sinemasında!
 

Harry Potter ve Ateş Kadehi: 23.00 - 01.40

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı: 02.00 - 04.25

Harry Potter ve Melez Prens: 04.45 - 07.15

Harry, prestijli Üçbüyücü Turnuvası’na katılmak üzere seçilmiştir. Bu heyecan verici uluslararası yarışma, Harry’yi Hogwarts’ın yanı sıra, Avrupa’daki iki rakip büyücülük okulunun da daha büyük ve deneyimli öğrencileriyle karşı karşıya getirecektir...

Genre
Fantastik
Duration
495 min
Vision
6/1/2024

Harry Potter Maratonu - 3

Harry Potter Maratonu - 3

 

Harry Potter'ın büyüsüne yeniden kapılmaya hazır mısınız?

Maraton, 2 film birden Metropol sinemasında, unutulmaz bir parti ile son buluyor!
 

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 1,  23.59 - 02.30

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2,  03.00 - 05.15

 

Sihir dünyası savaşta! Karanlık Lord iyice güç kazanırken iyiler de boş durmuyor. Yedinci yılında Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'na dönmeyen Harry Potter, Dumbledore'un ona bıraktığı görevi tamamlamaya çalışıyor. Yanında -her zamanki gibi- Ron ve Hermione'yle, bir yandan Voldemort'tan ve onun Ölüm Yiyenler'inden kaçarken bir yandan da Hortuluk'ları yok etmek, Ölüm Yadigarları'nın sırrını keşfetmek zorunda olan Harry kendi geçmişiyle ilgili pek çok şey öğreniyor...

 

Genre
Fantastik
Duration
375 min
Vision
6/7/2024

Mehmet Sindel ile The Zone of Interest Film Okuması

"The Zone of Interest" filminin okumasını, sinema dilinin unsurlarıyla kurulan anlamlarını deşifre ederek yapacağız.

Mehmet Sindel’den The Zone of Interest Film Okuması, 26 Mayıs Pazar günü 14.00’da Kadıköy Sineması’nda!

Genre
Film Analizi
Duration
0 min
Vision
5/26/2024

Beetlejuice Film Gösterimi ve Quiz Show

Yaş Sınırı: 13+

Efsane Beetlejuice (Beter Böcek) filmini sinemada bir kez daha deneyimliyor, gösterim sonrası quiz show etkinliğiyle hafızalarımızı yarıştırıyoruz. Sürpriz ikramlar eşliğinde, sorulara doğru cevap verenler arasından ilk üçe girenler için hazırlanan özel hediyeler sizi bekliyor. Sinema tarihine geçen filmlerden birini izleyip, sonrasında eğlenceli dakikalar yaşamak için etkinliğe gelirken telefonunuzun sarjının dolu olduğundan emin olun!

 

Genre
Komedi
Duration
92 min
Vision
5/28/2024

Bobin Kafa "The Thing"

80'ler bilim-kurgu/korku sinemasının değeri yıllar sonra anlaşılmış başyapıtı The Thing eşliğinde body horror sinemasının detaylı bir incelemesi. Bobinkafa ile 1950'lerden başlayıp korku filmlerinin geçirdiği evreleri dönemin tarihsel gerçeklikleriyle paralel bir şekilde irdeleyecek bir derin okuma.

Genre
Korku
Duration
0 min
Vision
5/25/2024

Süper Kahramanlar: Taşların Peşinde

Süper Kahramanlar: Taşların Peşinde, uzak bir galakside yaşayan Süper Kahramanlar, Enerji Taşı'nı korumak için savaşırken güçlerini kaybederler. Canavarlar Planet Xing'e saldırır. Güçsüz olsalar da birlikte çalışarak canavarları alt ederler ve güçlerini geri kazanırlar. Sonunda, barış galaksiye geri döner.

Genre
Animasyon
Duration
96 min
Vision
5/24/2024

Reyhan

Kocası cinayetle suçlanan Reyhan, kurbanın ailesini tatmin etmeye çalışır ancak bir zamanlar Reyhan'ı seven kayınbiraderi, Reyhan'ı yakalayabilmek için Reyhan'ın kocasının idam edilmesini ister. Kayınbiraderinin Reyhan'la flört etmek için evine gittiği gece Reyhan'ın eli kana bulanırken, Reyhan'ın kocasından kaçan kız kardeşi de maktulün ailesini memnun etmek için yardımına koşar.

Genre
Dram
Director
Abbas Rafei
Duration
105 min
Vision
5/24/2024

Karganın Uykusu

Karganın Uykusu, işlev görmeyen bir maden aktarım tesisinde müdür olarak çalışan Nasip, çocukluğundan beri yaşadığı uyurgezerlik sorunu ile baş etmeye çalışmaktadır. Karısının şüpheli ölümünden sonra derin bir yalnızlığın ve sessizliğin içine gömülür. Köyde çıkan söylentilere kulak tıkayan Nasip, yedi yaşındaki oğlu İsmail’e iyi bir baba olamayacağını düşünür. Onu, kendisinin olmayacağı bir dünyaya hazırlamaya çalışırken bir taraftan da ona sahip çıkacak bir aile arayışına girer.
 

Genre
Dram, Suç
Director
Tunahan Kurt
Starring
Ahmet Ağgün
Duration
89 min
Vision
5/24/2024

Exhuma

Exhuma, paranormal bir takım olaylarla çevrili olan varlıklı bir ailenin çocuklarını kurtarmak için yükselen genç şaman ikilisi Hwa Rim ve Bong Gil'den yardım alması sonrasında gelişen olayları konu almaktadır.

Genre
Gerilim, Korku, Gizem
Duration
134 min
Vision
5/31/2024

Gizlenen

Gizlenen; wşinden boşanmak üzeren olan yazar Demet Işıklıgil in hayatı, son kitabının yayından kaldırılmasıyla beraber iyice sıkıntıya girmektedir. Hayli zor günler geçiren Işıklıgil, psikoloğunun da tavsiyesiyle bir müddet şehirden uzaklaşarak sessiz bir yere yerleşir ancak burada da yalnız değildir.

Genre
Korku
Director
Battal Karslıoğlu
Starring
Arzu Suriçi Kireççi, Yağmur Şahin, Murat Deniz
Duration
0 min
Vision
5/24/2024

Bab-ı Cin

Bab-ı Cin, bir şeytan tarafından ele geçiren Haruni adındaki genç bir kadının hikayesini konu ediyor. Şeytan tarafından ele geçirilen Haruni kendisine zarar verme eğilimindedir. Hasta olan kardeşi Hanum’u tedavi eden doktor Ahmad, bu sırada Haruni’nin hikayesini öğrenir. Haruni’yi tedavi etmek isteyen doktor, bu süreçte beklenmedik olaylarla karşılaşır.

Genre
Korku
Director
Yannie Sukarya
Duration
95 min
Vision
5/24/2024

Ammon

Gördüğü kabusları araştırmaya karar veren bir gencin yaşadıklarını konu ediyor. Bir müzik akademisi öğrencisinin hayatı, gördüğü kabuslardan dolayı altüst olur. Gördüğü kabusları merak edip araştırmaya karar veren genç, bu sırada diğer evrenlerde yaşayan öfke şeytanları cinleri ile karşılaşır. Başını belaya sokan genç, ardı arkası kesilmeyen tuhaf olaylar yaşar.

Genre
Korku
Director
Celal Demirtaş
Starring
Mehmet Cula, Güldemet Durukan
Duration
80 min
Vision
5/24/2024

Keçigiller

Bir zamanlar sevimli küçük hayvanlarla dolu güzel, büyülü bir orman varmış. Hepsi av ve yırtıcı arasındaki eski bir ateşkesin gölgesi altında barış içinde yaşadılar. Ormanın kadim hayvanları, Büyük Vahşi Doğa döneminde uzun ve kanlı bir dizi savaşın ardından kalıcı barışı sağladı. O uzak geçmişte, Dojo Ustaları daha zayıf hayvanları güçlü olmaları için eğitiyor ve kadim Shuai Jiao sanatında ustalaşmalarına yardımcı olarak öz savunmalarını geliştiriyorlardı. Kadim dövüş tekniklerinin tüm biçimlerine hakim olan "Kızıl Gölge" adında büyük bir savaşçı ortaya çıktı ve uzun süren ateşkes altında buna olan ihtiyaç ortadan kalksa bile sanatın sırlarını korumaya yemin etti. Efsanevi kırmızı kostümü içindeki gizemli maskeli figürün görülmesinden bu yana birçok nesil gelip geçti. Ancak şimdi uzun süreli ateşkes tehlikede gibi görünüyor. Kötü ve aç bir kurt olan Don Lupo, sıkıcı vejetaryen yemek tarifleri yüzünden bitkin düşmüş ve zayıflamıştır. Kötü niyetli aç gözlerini, adı geçen üç çaresiz yavru keçiye odakladı; Shangool, Mangool ve Habbe. Shuai Jiao Ninja savaşçıları olma yolculuğuna başlamak için Dojo'ya henüz yeni kaydolmuşlardır. Hayvanlar arasındaki eski ateşkes sonunda bozulacak mı? Bu üç masum öğrenci, aç kurt ve çetesinin ayaklanmasına karşı ormanı savunabilecek mi?

Keçigiller filmi için hemen sinema biletinizi alın!

Genre
Macera, Animasyon, Fantastik
Director
Kianoush Dalvand, Farzad Dalvand
Duration
100 min
Vision
5/24/2024

Garfield

Jim Davis tarafından 1978 yılında yaratılan ve hikâyeleri karikatür sayfalarından televizyona kadar uzanan Garfield'ın animasyon filmi, kayıp babası Vic ile yolları yeniden kesişen Garfield'ın, arkadaşı Ollie ile birlikte yaşadığı maceraları konu ediniyor.

Genre
Macera, Animasyon, Komedi
Director
Mark Dindal
Duration
100 min
Vision
5/31/2024

Yapay Sevgilim

Yapay Sevgilim, Charles bir kadın avcısı, Elaine ise bir servet avcısıdır. İkili, birlik olup kendi robot ikizlerinin peşine düşmek zorunda kalınca gerçek aşkın nasıl bir şey olduğunu öğrenmeye başlarlar.

Genre
Romantik, Bilim Kurgu, Komedi
Director
Anthony Hines
Starring
Shailene Woodley, Jack Whitehall, Paul Rust
Duration
93 min
Vision
5/24/2024